Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit Bonus în cont: până la 60€ Adaugă credit

Casă falnică, curte individuală, langă Piața Unirii,...

Brasov, Brasov Acum o săptămână 395.000 EUR
Zona

Schei

Număr camere

mai mult de 5

Suprafață utilă (m²)

171

An finalizare construcție
1999
Suprafață teren (m²)
233
Stare proprietate
Renovată
Mobilat/Utilat
Complet
 Preț negociabil

Buna, sunt Aniela Panait, consultant imobiliar în cadrul RE/MAX Central și te invit să descoperi, în reprezentare exclusivă și comision zero, o proprietate de excepție în cea mai veche și autentică zonă a Brașovului – Șchei.
Strada Pajiștei oferă un echilibru rar: e la doar câteva minute de mers de Piața Unirii, dar suficient de retrasă încât să te bucuri de intimitate, aer curat și liniște,și totuși ai acces rapid la tot ce-ți trebuie – școli bune, magazine, centru, chiar și pădurea, dacă ești genul care urcă pe Tâmpa la cafea.
Impresionand de la prima vedere, vila este falnică, solid construită pe fundație de piatră, ziduri de cărămidă și acoperiș de țiglă și este dispusă pe demisol, parter și mansardă.
Curtea e privată, luminoasă, perfectă pentru copii, grădină, un mic foișor sau chiar un atelier.
În interior, ai camere mari, cu lumină naturală, bine delimitate dar totuși conectate – ceea ce e rar.
Parterul de 78 mp utili cuprinde un living living mare, scăldat de lumină, de 30 mp utili, cu ferestre generoase care lasă soarele să umple tot spațiul. E genul de cameră unde îți și vezi copiii jucându-se pe covor, și serile liniștite lângă șemineul pe lemne.
Alături e o bucătărie modernă, complet mobilată și utilată, unde totul are locul lui, cu spațiu de luat micul dejun sau o gustare pe fugă. Tot la parter găsești și o a doua cameră de zi cu zona de dining, de 27 mp utili, ideală pentru citit, lucrat de acasă sau mese vesele în familie sau cu prietenii.
Baia de la parter e și ea specială: modernă, cu un duș cu funcție de masaj, care o să-ți prindă tare bine după o zi lungă.
Urcand scările de stejar ajungi la etajul cu vibe de refugiu, unde ai: trei dormitoare, două mai mari, fiecare cu dressing și terasa lui, iar cel de al treilea dormitor mai mic, ideal ca birou, sau camera copilului. De asemenea, la etaj mai e o baie modernă și aerisită, cu duș.
Nu pot trece cu vederea terasa generoasă de la dormitorul principal, cu vedere către pădure și acoperișurile Șcheilor – imaginează-ți serile acolo, cu un ceai cald sau un pahar de vin, vazand pădurea cum își schimbă culorile...

Toată casa e gândită cu materiale prietenoase cu mediul, iar mansarda are pereții placați cu lambriu, care adaugă textură, căldură și acel miros plăcut de lemn natural care face casa să se simtă vie.
Ideală pentru reședință de familie, vila are posibilitate de amenajare pentru două generații, întrucat demisolul, care e, de fapt, un parter înalt, este compartimentat într-un mic apartament de sine stătător, cu cameră, baie și spațiu pentru chicinetă, în suprafață de 25 mp. Astfel, dacă se dorește, vilei i se poate da și o funcțiune turistică, de destinație boutique sau apartamentul de jos poate fi închiriat, astfel încat să acopere cheltuielile casei.
Așadar, dacă nu cauți doar metri pătrați, ci o senzație de acasă, de aer curat și timp pentru ce contează, casa asta le are pe toate. Poate nu e doar o casă. Poate e a ta.

Număr niveluri imobil: mai mult de 12
Număr Băi: 3
Posibilitate parcare: Nu
Curent
Apă
Canalizare
Gaz
Încălzire
Demisol

Publicat prin HomeZZ.ro, vezi anunțul complet aici.

Localizare anunţ

Contactează utilizatorul

Casă falnică, curte individuală, langă Piața Unirii,...
Aniela Panait Companie
07xx xxx xxx Afişează telefonul
ID 16539628
Stai la curent cu cele mai noi oferte! Abonează-te la newsletter
Abonare

Anunțuri similare

Apartament 1 camera de inchiriat zona Avram Iancu!
Preţ470 EUR Apartament 1 camera de inchiriat zona Avram Iancu! 1 cameră  |  51 m²  |  etajul 2/10  |  2016  |  semidecomandat Floresti, Cluj
Oportunitate! Decebal Residence, ap. 2 camere, 2024
Preţ550 EUR Oportunitate! Decebal Residence, ap. 2 camere, 2024 2 camere  |  65 m²  |  etajul 3/4  |  2024  |  decomandat Craiova, Dolj
APARTAMENT CHIRIE 2 CAMERE ROVINE ROVINE CU CENTRALA
Preţ350 EUR APARTAMENT CHIRIE 2 CAMERE ROVINE ROVINE CU CENTRALA 2 camere  |  60 m²  |  etajul 3/12+  |  1980  |  semidecomandat Craiova, Dolj
Apartament 3 camere Dorobanti | centrala proprie
Preţ749 EUR Apartament 3 camere Dorobanti | centrala proprie 3 camere  |  65 m²  |  etajul 3/3  |  1980  |  decomandat Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Apartament cu 3 camere, loc de parcare, in Dumbravita
Preţ550 EUR Apartament cu 3 camere, loc de parcare, in Dumbravita 3 camere  |  59 m²  |  etajul 2/12+  |  2012  |  decomandat Dumbravita, Timis
Vinzi ușor, faci bani rapid!
Adaugă Anunţ
Termenii și condițiile de pe site au fost actualizate. Detaliile complete sunt disponibile aici