Vlad Epure
pe site din 7 Nov
activ: 10 Feb 2026 21:14


















649.900 eur
Companie
Descriere anunt
Pe Strada Enache Sandu, într-o zonă liniștită de case din Sector 2, ai o proprietate care nu încearcă să pară mare, chiar este.
Vorbim de o vilă construită în 2015, pe structură de beton și cărămidă Porotherm, așezată pe un teren de 299 mp. Construcția are fundație pe pahar și peste 50 de tone de fier folosit în structură, provenit din Târgoviște. Pereții exteriori au 60 cm grosime, izolați cu polistiren EPS 150 și finisați cu plasă și piatră naturală. Este o casă gândită să reziste, nu doar să arate bine.
Din momentul în care intri, simți spațiul. Hol larg, lumină multă, deschidere. Nu ai senzația de compartimentare forțată.
Zona de zi este gândită pentru confort real. Livingul este mare, aerisit, cu acces către bucătărie și terasă. Ai loc să trăiești, nu doar să te miști dintr-o cameră în alta.
Pe etaje, lucrurile rămân simple și eficiente. În total ai 7 camere și 5 băi, distribuite astfel încât fiecare membru al familiei să aibă spațiul lui. Dormitoarele sunt mari, luminoase, cu ieșire către balcoane.
Subsolul îți dă încă un avantaj serios. Aproximativ 150 mp utili pe care îi poți folosi cum vrei, sală de sport, spațiu de depozitare, hobby sau chiar business.
Mansarda este acel bonus care face diferența. Un open space mare, luminos, perfect pentru relaxare, birou sau zonă de entertainment. Este genul de spațiu pe care îl folosești zilnic.
Finisajele sunt peste medie și se simt. Tâmplărie din lemn triplu stratificat, uși din lemn masiv, scară interioară din stejar. Pardoselile combină marmură, parchet și terasă placată cu granit. Acoperișul este realizat din rocă vulcanică, iar instalația electrică este realizată cu echipamente GEKO.
Curtea este simplă și funcțională. Ai zonă verde, terasă și suficient spațiu cât să te bucuri de exterior fără să pierzi timp cu întreținere excesivă.
Este o casă care se potrivește clar unei familii care vrea spațiu sau cuiva care vede potențialul de a o transforma într-un sediu de firmă, clinică sau activitate mixtă.
Nu este pentru cine caută ceva mic și compact.
Este pentru cine vrea volum, confort și opțiuni.
Id intern: P8493
Număr niveluri imobil: 3
Număr Băi: 5
Comision cumpărător: 0%
Curent
Apă
Canalizare
Gaz
Climă
Specificații
Suprafață utilă (m²)456
An constructie2015
Numar CamereMai mult de 5Mobilat/Utilat1
Suprafata construita (m²)300
Număr niveluri imobil3
ID: 16825843
Contactează vânzătorul
Companie
Vlad Epure
pe site din 7 Novactiv:
Nu există recenzii
Mai multe anunțuri ale utilizatorului
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Despre companie
Loading ad...
Contactează vânzătorul
Companie
Vlad Epure
pe site din 7 Novactiv:
Nu există recenzii
Loading ad...
Vezi mai multe anunturi ale acestui vânzator
Toate anunturileAnunturi similare

























































































































































































































































































































































































































































































































































